İletişim: 0212 375 64 30 | E-Posta | English

Tükürük Bezi Kanseri Tedavisi

 
Tükürük Bezi Tümörü
 
Tükürük Bezi İltihap
 
Temiz Ağız Tabanı
 

Tükürük Bezi Kanseri Tedavisi

Vücuttaki kanserlerin üç ana tedavi şekli vardır:

  • Cerrahi tedavi
  • Radyoterapi – Işın tedavisi
  • Kemoterapi – İlaç tedavisi

Kanser vücudun neresinde olursa olsun, bu yöntemlerden sadece bir tanesinin veya üçünün de farklı farklı kullanılabilmesi mümkündür.

Tükürük bezi kanseri tedavsi diğer kanserlerin tedavisine görei biraz daha farklılık taşır. Tıp alanındaki deneyimlerimizden gözlemlediğimiz üzere bazı kanser çeşitleri radyoterapiye karşı dirençli olabiliyor, sinirler yolu ile vücudun uzak bölgelerine atlayarak yayılabiliyor, kemoterapi işe yaramayabiliyor ya da sadece cerrahi müdahale tek başına işe yarayabiliyor. Tüm bu nedenlerden ötürü öncelikle yaptığımız şey bu kanserin ne tür bir kanser olduğunu anlamak.

Tükürük bezleri dokusal anlamda çok zengin olduklarından dolayı, farklı tiplerdeki kanserlere rastlamamız mümkün olabiliyor. Kanserin tipine, büyüme ve yayılma oranına göre de tedavi seçeneklerini oluşturma ve geliştirmeye başlayabiliyoruz.

Tedavi planlamasında radyoterapi, kemoterapi veya cerrahi, hangisinin hastamıza daha fazla fayda sağlayabileceğini araştırıyor ve hastanın hayattaki beklentileri ve kaygılarını göz önünde bulundurarak tedavi şeklini oluşturuyoruz. Burada göz ardı edilmemesi gereken şey ise tükürük bezi kanserlerinde cerrahi tedaviler, özellikle de kulak önündeki tükürük bezinin içinden yüz sinirleri geçtiğinden dolayı ek bir çaba ve özen gerektirmektedir. Yüzümüzdeki mimikleri yapmamızı sağlayan bu sinirlerin korunması, tükürük bezi kanseri ameliyatında esastır.

Tükürük bezi kanseri ameliyatı risklerinin hastalar tarafından bilinmesi ve hekimin de bu riskleri hastalarına anlatması oldukça önemlidir.

Tükürük Bezi Kanseri Nedir?
Sosyal Medya
Dr. Mazhar Çelikoyar Facebook Dr. Mazhar Çelikoyar Facebook Dr. Mazhar Çelikoyar Facebook
Op. Dr. Mazhar Çelikoyar
Dr. Mazhar Çelikoyar

1982 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Çelikoyar, Şişli Etfal Hastanesi’nde başladığı Kulak Burun Boğaz (KBB) ihtisasını Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Anabilim Dalı’nda tamamlayarak 1989 yılında KBB Uzmanlığını aldı.

Devamı..
 
 
 

KBB UZMANLIK ALANLARIM

Gırtlak Kanseri
 

GIRTLAK KANSERİ

Tükürük Bezi Kanseri
 

TÜKÜRÜK BEZİ KANSERİ

Guatr Tedavisi
 

GUATR TEDAVİSİ

Tiroid Bezi Ameliyatı
 

TİROİD CERRAHİSİ

Rinoplasti
 

BURUN ESTETİĞİ

Sinüzit Tedavisi
 

SİNÜZİT TEDAVİSİ

 
OP. DR. MAZHAR ÇELİKOYAR İLETİŞİM ve RANDEVU BİLGİLERİ

OP. DR. MAZHAR ÇELİKOYAR İLETİŞİM

 
Dr. Mazhar Çelikoyar
[contact-form-7 id=”4″]